Arzu Yalçın (9 G. -4 Kg)

Sabaha kadar uyumadım!

Ben uzun zamandır sizleri takip ediyordum instagram üzerinden ciddi anlamda, iyi bir takipçiydim ama sürekli erteliyordum. Gidiyim mi gitmeyeyim mi diye çok fazla erteliyordum, zaten spor yapıyordum bir sürü şey yapıyordum. Buraya gelmeden önce en son mide botoksunu araştırdım. Gelmek iş anlamında sıkıntı yaratabilir, gelir miyim gelmez miyim diye emin olamadığımdan böyle bir araştırma yaptım. Her şeyi doktoru falan ayarladım ayarladığım akşam yaşam boyu form kampının videosunu tekrar izleyince, özellikle dağ bayırda olan videolar, pozitif taraflar benim ameliyattan vazgeçip buraya gelmem için bir neden oldu. Hatta buraya gelirken izni ayarladım, işlerimi ayarladım akşam eve geldim eşime sadece “Ben gidiyorum” dedim. Nereye gidiyorsun falan diyemedi, çünkü kendisi de benim çok istediğimi biliyordu, hiç karşı çıkmadı ve o akşam sabaha kadar uyuyamadım.

Buraya geldim, buradaki o atmosfer tabi yaz mevsiminin atmosferi ile karşılaşmayacağımı biliyordum. Üstümü falan değiştim bir an önce antrenmana başlamak istiyordum, bir an önce ama tabi benim bu sabırsızlığım hocanın sabrıyla devamını getirdi. Yürüyüş olarak baktığım zaman ben zaten aktif olarak yürüyüş yaptığım için ama tabi bizimkisi beton yığınları arasında olduğundan burada aldığım keyifi hiçbir zaman alamadım. Ben buradaki görselliği, arkadaşların canlılığı, istekli olması beni daha çok motive etti. Yusuf hocanın pozitif olarak bizi, ekibi motive etmesi benim için inanılmaz müthişti. Ben istanbulda yaptığım sporu burayla kıyasladığım zaman bambaşkaydı.

Diyetisyene gittiğin zaman verdiği iki dilim peynir, üç gram domatesle, 50 gr et yemeğiyle kıyasladığında burası daha doyurucu, çok daha doyurucu. Atmosferden dolayı sürekli sporla içli dışlı olduğundan mıdır bilmiyorum, yememen gerektiğini öğreniyorsun. Ben Istanbul’da evet dikkat ediyordum yediğime ama küçük bir parça, hepsinden elli gram, otuz gram alıyordum, şunun da tadına bakayım, bunun da ucundan alayım diyorsun, bi bakıyorsun dünya kadar kalori almışsın. Buraya geldiğin zaman senin ne yemen gerektiği belli, porsiyonların belli bu porsiyonlar asla seni acıktırmıyor, aç da bırakmıyor. Burada kendini disipline ediyorsun, ciddi anlamda disipline ediyorsun. Eğer senin de kendi içinde o disiplin varsa hocanın sana ısrarlı konuşmaları, seni kendinle ödüllendirmesi yetiyor sana.

Ben 3-4 yerden teklif aldım en son yakın bir tanıdık cerrah vardı arkadaşına yönlendirdi, onunla konuştuğum zaman beni korkutan mide botoksunda vücuduma ekstra bir zehir alacak olmamdı ve o zehirin bende nasıl sonuçları çıkacaktı bunu bilemiyorum. Orada hastanelik, yoğun bakımlık da olabilirsin sağlıklı da çıkabilirsin ama bana sıvıyla besleneceğimi söyledi. Bana söylediği sıvının ben zaten üyesiyim, onunla besleneceksem ben bu işlemi neden yaptırıyorum. Bunu yaptıracaksam bir senedir hayalini kurduğum Yusuf hocayla çalışma isteğini neden erteliyorum dedim, ondan dolayı vazgeçtim ve ben hayalime gitmek istiyorum dedim. Benim hayalim buraya gelmekti, buradaki havayı solumaktı, Yusuf hocayla çalışmaktı. Operasyon geçirseydim işin kolayına kaçacaktım açıkcası, hiçbir hareket etmeden, mücadele vermeden, hedeflerin için bir şey yapmadan gerçekleşecekti. Buraya gelmek beni inanılmaz mutlu etti.

Burada 7 gece 8 gün oldu, amacım daha fazla kalmaktı ama çalıştığım için öyle bir şansım yok. Ben buraya geldiğimde bende maalesef yıllardır çektiğim bir basen sorunu var, o basen için çok işlem yaptım ama bir türlü olmadı. Onun olmamasının sebebi evet çok spor yaptım ama onun yanında yedim de. Ben istediğim kadar spor yapayım kilo veririm diye bir şey yok, spor yapacaksın yediğine de dikkat edeceksin. Seni burada kamp terbiye ediyor, 7/24 terbiye ediyor. Geldiğimde 64 kg civarındaydım, zaten kendimde bir haftalık değişikliği fark ediyordum ama rakamsal olarak da 4 kg ile sonuçlandı. Benim için açıkcası bu bir haftalık süreçte 4 kiloyu vermek mucizeydi, ben burada onu gerçekleştirdim.

Ben burada yaşam adına daha da bilinçlendim. Buradan çıktıktan sonra da spora devam edeceğim, yürüyüşüme devam edeceğim ama en önemlisi yediğime çok dikkat edeceğim. Porsiyonlarım buradaki gibi olacak, Hayır demeyi bileceğim. Aklım hep burada kalacak, bahar ve kış atmosferini yaşadım ama amacım bir de bahar ve yaz atmosferini yaşamak Mayıs ayında kısmet olursa çıktığım kilo ile buraya gelmek, tekrar sizinle birlikte olmak.

Her şey için çok teşekkür ederim…

Yorum Yazın