Beste Palaoğlu (-76 Kg)

Burası benim ailem, ikinci hayatım

Merhabalar ismim Beste,

21 yaşındayım ve 21 senedir de sıkıntısını çektiğim bir konu var aslında o da kilo konusu. Çünkü bebeklikten itibaren başlayan bir sıkıntı, çocukluğuma yansıdı, çocukluğumdan ilk okul dönemine oradan lise ve ergenlik dönemine kadar hep böyle bir mücadele, hep böyle bir sorun ve sıkıntı ile geçen bir dönem yaşadım. Bebekliğimde zaten kilo almaya başladım, çok iştahlı ve hareketsiz bir bebektim. Çocukluğumda da aynı şekilde girdiğim her ortamın en kilolusu bendim ama ben bunu fark edemiyordum çünkü zaten şişman bir bebeklik geçirmişsiniz, bir bakıyorsunuz çocukluğunuz da aynı şekilde ve en önemlisi kendinizi zayıf olarak hiçbir zaman görmemişsiniz. Ben şişman doğdum, şişmanım ve hayatımın bundan sonraki döneminde şişman olarak devam edeceğim diyordum.

Zorluklarla mücadele etmek yerine ben hep yemeğe sığındım, yemeği bahane ettim, kilomu bahane ettim ama artık bir yerde tak etti! Görüntüyü geçiyorum artık ben çünkü siyah renkle bir şekilde kamufle ediyordum kendimi. Sağlık benim için çok ön plandaydı, nefes alamıyordum, merdiven çıkamıyordum, yaşıtlarım kadar enerjik ve dinamik değildim ve bu beni gerçekten çok üzüyordu, üzüldükçe de yemek yiyordum. Kendime çok büyük zarar vermişim, psikolojik olarak çöktüğüm bir dönemdi ve bu dönemde Yaşam Boyu Form Kampıyla tanıştım.

Hayatınızda bazı şeylerin ters gittiğini düşünüyorsanız, kilolu olun yada olmayın hayatınızın periyotlanmasına ihtiyaç duyuyorsanız, bir desteğe, bir motivasyona ihtiyaç duyuyorsanız kesinlikle bu kampa gelmeniz gerekiyor. Çünkü ben bitti dediğim yerde başladı her şey. Ben bitti dediğim yerde beni kaldırdılar. O yüzden Yusuf Hocam ve Serkan Hocam çok teşekkür ediyorum size, muhteşem bir yer burası. Burası benim ikinci ailem, ikinci baharım, burası benim ikinci hayatım. Bu yolculuğuma artık fit bir şekilde devam edeceğim, sizlere olan teşekkürüm de aynı şekilde öyle. Tekrardan çok teşekkür ediyorum, ilginize, sevginize kocaman öpüyorum sizleri. Bir insanı gerçekten tekrardan hayata bağladınız. Aslında Beste buymuş, atik enerjik, yemeklerle hiçbir sıkıntısı olmayan, yemeklere olan bağlılığı biten, sadece ihtiyacı kadar tüketen, hayır demeyi bilen bir Beste yarattınız. Çok teşekkür ediyorum Yaşam Boyu Form ailesi. Yusuf Hocam ve Serkan Hocam başta olmak üzere tüm çalışan hocalarıma ve personellere çok teşekkür etmek istiyorum. Bir aile sevgisi var orada, zaten kampa adım attığınız andan itibaren bunu size hissettiriyorlar.

Yaşam Boyu Form Kampına adım attığım ilk günden beri hep bunu söylüyorum, bu kamp benim ikinci hayatım, ikinci baharım çünkü hocalarım bana yeni bir hayat armağan ettiler, yeni bir fizik, yeni bir ben hediye ettiler bana. Burası tarifi imkansız bir yer, aile ortamı. Ben ilk geldiğimde buraya çok fazla acabalarım vardı. Kendimle ilgili çok fazla korkularım vardı. Spor yapabilir miyim, irademe hakim olabilir miyim, ben bir şeyleri başarabilir miyim korkusu vardı ama hocalarım sağ olsunlar o korkulardan zerre eser kalmadı. Gün geçtikçe üstüne kata kata ilerledik, hep bana destek oldular, düştüğümde kaldırdılar Yusuf Hocama ve Serkan Hocama tekrar tekrar teşekkür ediyorum BANA YENİ BİR HAYAT ARMAĞAN ETTİNİZ!

Comment 1

  1. civan şenel
    5 Mayıs 2020

    Her halinle hep tatlıydın… 🙂

Yorum Yazın