Beyda Gür (-30 Kg)

İnsanlara değişik bakıyordum

Merhaba ben Beyda, 19 yaşındayım.

Kampın hemen yakınlarından geliyorum. Ben buraya Dehan’ı görüp geldim. Dehan yapıyorsa ben de yaparım dedim. Önceden 85 kiloydum, 70 kiloya düştüm ama sonrasında tekrardan 100 kiloya çıktım ve Yusuf Hocayı aradım. İlk beni alamadılar çünkü kamp çok doluydu, sonra giriş yapabildim.

İlk parkura gittiğimizde 2 km de yoruldum, çünkü nefes alamıyordum, nefesim tıkanıyordu, ilerleyen zamanlarda zayıflamaya başladıkça kondisyonum arttı ve önlerde olmaya başladım. İlk zamanlarda bayır hiç çıkamıyordum, taksiyle çıkıyordum şimdi hayatımdan her şeyi sildim. Şimdi yürüyüş yapıyoruz, Zumba yapıyoruz, esneme hareketleri yapıyoruz, kassal yapıyoruz bunlar hayatımda yoktu. Ben Maşukiyede oturuyorum ama buradaki hiçbir yürüyüş parkurunu bilmiyordum, şimdi her yeri biliyorum. Buraya iyi ki de gelmişim eskiden ev yemekleri hiç yemiyordum. Buraya geldim ev yemekleri yiyoruz, her şeyi biliyorum artık. Nasıl beslenmem gerektiğini öğrendim, eskiden ben çok yemek seçerdim ama demek ki yeniyormuş kendi sağlığım için. Eskiden hiç yürüyüş yapamıyordum, evde oturup elime telefonu alıp onunla oynuyordum, şişiyordum yani. Şimdi bana özgürlük geldi, iyi ki de buraya gelmişim.

Aynaya bakarken kendimi zayıf görüyorum, istediğim kıyafetin içine girebiliyorum. Eskiden 3xl giyiyordum şimdi L ve M giyiyorum. Yani bunlar bana özgürlük getirdi ve sözlendim. Eskiden psikolojim çok bozuktu. Herkese dışlar gibi bakıyordum, insanlara hep bağırıp çağırırdım ama artık insanları tanıyınca çok değişiyorsun. İnsanlara bağırıyorum artık, çok sakin biri oldum. Ben şu an spor hocalığı okumak istiyorum, elimden gelen her şeyi de yapacağım. Ben lise okumadım, bunun için Liseye başlayacağım tekrardan. Hedefime ulaşmak için her şeyi yapacağım.

Benim bir tane ailem vardı buraya geldim ikinci ailem oldu ve arkadaşlarımı da çok seviyorum. Merve Hocamı çok seviyorum, Yusuf Hocamı çok seviyorum, Serkan Hocamı çok seviyorum, Emre Hocamı çok seviyorum, hepsi de çok tatlı. Arkadaşlarım hepsi çok güzel, hepsiyle çok iyiyim. İlk geldiğimde hiçbiri ile iletişime geçemedim çünkü ben hiçbir şey bilmiyordum, dış görünüşüm öyleydi, insanlara değişik değişik bakıyordum ama şimdi öyle değil. Eski Beyda yok yeni Beyda var, herkesi çok seviyorum.

Yorum Yazın