Emel Yurdaer (-16 Kg)

Kalbiniz neredeyse hazineniz oradadır

Benim adım Emel, Adana’dan geliyorum buraya. Instagramda gezinirken Yusuf Hocaya denk geldim, sayfaya girdim o kadar samimi görüntüler vardı ki o kadar samimiydi ki her şey çok uzaktan baktığım o zayıflama kamplarına karşı bi sempatim oluştu.

Aradım Serkan Hoca ile ilk konuşmamızdan sonra buraya gelmeye tamamen karar verdim. Yaklaşık 3 aylık bir periyotta buradayım, bu süre içinde 16 kg verdim ama kilo verme dışında burada bir çok şey öğrendik Yusuf Hocadan olsun, Serkan Hocadan olsun, diğer hocalarımızdan da aynı şekilde ama en önemlisi burada aile olmayı öğrendik aslında. Hepimizin birer ailesi var o bir gerçek ama burada kendi seçtiğiniz bir aile ile 24 saat bir arada oluyorsunuz. O kadar farklı bir ambiyansın içerisindesiniz ki sadece yatmadan yatmaya o insanlardan ayrılıyorsunuz. O insanlardan çok fazla şey öğreniyorsunuz bu bir gerçek, herkesin kendi hayat yolu var, kendi yaşadığı gerçekler var, herkesin hikayesi çok farklı ama bizleri burada birleştiren amaç aynı. Aynı amaçla yol aldığımız için de o kadar güzel şeylerle bir araya geliyor, o kadar gülüp o kadar eğlenerek kilo veriyoruz ki ben bunun farklı bir yerde böyle olacağını açıkcası düşünmüyorum.

Başka bir yer bu ambiyansı sağlayamaz mümkünatı yok bence, başta Yusuf Hocanın o samimiyeti, o güler yüzlülüğü, o içten tavrı yeri geliyor kızıyor ama biliyorsunuz ki bizler için kızıyor. Kızıyorsa da bir sebebi vardır mutlaka diyorsunuz. O mücadeleci tavrını hepimize öyle bir aşılıyor ki hayatta belki mücadele etmeyi öğreniyorsunuz. Burdan çıktığınız zaman ayakta kalabilmeyi bir tık daha yukarı taşıyorlar tabi ki alabiliyorsanız, öğrenebiliyorsanız.

Serkan Hoca çok ayrı biri, onun sakinliği zaten sizi dinginleştiriyor. Yani o kadar belki sinirli bir anınızda öyle bir konuşma yapıyor ki bir anda toparlanıp kendinize geliveriyorsunuz. Onun varlığı evet burada çok huzur verici diyebilirim. İnşallah yolunuz burayla kesişir ve anlattıklarımın ne kadar gerçek olduğunu, buradaki ailenin, buradaki samimiyetin ne kadar güzel olduğunu görebilirsiniz bilmiyorum ben çok mutluyum. Aslında onları tanıdığım için o kadar o kadar mutluyum ki şu an giderken üzüntüyle gidiyorum maalesef. Keşke hepimizin vakti, imkanı olsa burada temelli kalabilsek, bu aileyi hep koruyabilsek ama şöyle bir şey var “Kalbiniz neredeyse hazineniz oradadır” der Paulo chello, onlar hep kalbimde, hazinemde tamamen kalacaklar ömrümün sonuna kadar, buradan çıktıktan sonra da bu aileyi korumaya devam edeceğiz.

Buradaki beslenme tamamen evdeki beslenme düzeninin yansıması, evde ne yiyorsanız burada da onları yiyorsunuz. Ben buraya geldiğim zaman daha doğrusu geleceğim zaman ilk bunu sormuştum “Ne Yeniyor?” Çünkü ben karşıyım kimyasal haplara, poşetlere, karışımlara. Ev yemekleri yapıldığını duyduğum zaman çok mutlu oldum. Gerçekten buraya geldiğiniz zaman evinizde ne pişiyorsa onu yiyorsunuz yani ekstradan size bir şey verilmiyor ve buradan gittiğiniz zaman bunu yapabilme olanağınız da çok yüksek. Belki de buranın bana en güzel gelen yanlarından birisi de buydu, buradan gittiğin zaman o kadar kolay hayatıma geçirebileceğim ki. Gerçekten çok sağlıklı beslendik. Başka yerler gibi sıvıyla beslenseydik hem motivasyonumuz düşecekti, hem efor sarf edemeyecektik gücümüz kalmayacaktı. Sporlarımız zaten Yusuf hoca, Bağış hoca ve Merve Hoca sayesinde her iki günde bir farklı sporlarla karşı karşıya kalıyoruz yürüyüş yapıyoruz, ormanlara gidiyoruz, ormanların içine giriyoruz zumbamızı ayrı yapıyoruz, sıkılmadan gerçekten spor nasıl yapılır bunu öğretiyorlar ve sıkılmadan nasıl spor yapılarak kilo verilir onu görüyorsunuz. Buraya gelmeden önce spor yapmak kafanızda o kadar büyük bir yerde ki, acaba yapabilir miyim, acaba şu şöyle olur mu diye çok düşünüyorsunuz ama buraya geldiğiniz zaman size çok büyük artılar kattığına inanıyorum. Burada herkes çok farklı şeyler kattı bana, inşallah buradan gidince de bunu sonuna kadar koruyabileceğime inanıyorum. Burada ne öğrendiysem de hayatıma koyabileceğimi düşünüyorum.

Ben şu anda buradan 70 kg ile ayrılıyorum, 86 kg ile gelmiştim ama 60 kiloyu göreceğim ve temmuz ayında Yusuf Hocanın düğününe 60 kilo olarak geleceğim 🙂

Çok teşekkür ediyorum tekrardan her şey için. Sizleri tanımak, sizlerle beraber aynı ortamı solumak inanılmaz keyif verici, inanılmaz güzeldi. Bir daha görüşmek üzere diyorum, sizleri çok seviyorum…

Yorum Yazın