Esin Eskişehir (-44 Kg)

Potansiyelimin olduğunu gördüm

Merhabalar ben Esin,

2018 mayıs ayında Yaşam Boyu Form Kampı ile başlamış olduğum kilo verme sürecine devam ediyorum. Her sabah yapmış olduğum sabah rutinim olan sabah sporumu yapıyorum ve video karşısına geçip konuşmak istedim, yaşadıklarımı, nerden nereye geldiğimi anlatmak istiyorum.

Yaşam Boyu Form Kampında 1 aylık bir süre geçirebildim ve o 1 ay süresince 12 kilo verdim. Ordan çıktıktan sonra da orada öğrendiğim sağlıklı beslenme ve sporla üzerine ben de biraz bir şeyler katarak 32 kilo daha verdim ve toplamda 14 ayda 44 kilo vermiş oldum. Bu süreç hala devam ediyor benim için, hala bitmiş değil. Orada gerçekten yapabildiğimi potansiyelimin olduğunu gördüm, içimdeki enerjiyi açığa çıkarttım. Bunun için gerçekten çok mutlu ve mesudum. Özgüvenim yerine geldi, daha özgürce hareket edebiliyorum, daha hafiflemiş hissediyorum kendimi. Daha öncesinde koşmak benim için hayaldi, hatta bacak bacak üstüne atmak hayaldi benim için. Daha özgür hareket edebiliyorum, daha rahat insanların içine çıkabiliyorum, daha rahat konuşabiliyorum kendime inancım ve güvecim geldi. Kilo vermek gerçekten insanı özgürleştiriyor ve kilolu olmak kişiyi kendi içine hapis ediyor.

Beni bu serüvende her zaman destekleyen, motive etmeye çalışan insanlar oldu ve onlara gerçekten çok teşekkür ederim. Özellikle Yaşam Boyu Form Kampından Yusuf Hocam ve Serkan Hocama çok teşekkür ediyorum. Her mesajıma, her telefonuma cevap verdiler ve arkamda durdular, beni desteklediler, hiçbir zaman önemsememezlik yapmadılar. Onların sayesinde ben biraz da bu hale geldim. Kilo vermek gerçekten çok güzel bir şeymiş, bunu yaşadım bunu tattım. Onlara gerçekten çok teşekkür ederim, iyi ki varlar, iyi ki tanımışım onları. Onları çok seviyorum ve selamlarımı gönderiyorum.

Yorum Yazın