Gülay (7 Gün -3,5 Kg)

Çoğu kaybettiğim şeyleri burada kazandım

İlk geldiğimde biraz tedirgindim, çoğu alışkanlıklarımdan nasıl vazgeçeceğim konusunda biraz tedirgindim ama geldikten sonra 43 yıldan beri yaşadığım olumlu olumsuz şeylerden sonra, hiç hayatımda yemek düzeni nedir bilmiyordum burada ikinci günü nereye geldiğimi çok iyi anladım. Hiç zorlanmadım ve yapmak isteyip de yapamadığım bir şeyi 1 haftada burada yaptım. Spor süreci çok iyiydi, çoğu alışkanlıklarımdan vazgeçtim, yemek düzenim hiç yoktu onlara alıştım, ara öğünlerin ne demek olduğunu bilmiyordum onları öğrendim. Meyve alışkanlığım hiç yoktu, meyve yemeği çok seviyorum. Kaç zamandan beri uzun yıllardır şekersiz çayın tadını hiç bilmiyordum burada öğrendim iyi ki de öğrendim, iyiki de geldim. Çoğu alışkanlıklarımdan vazgeçtim.

Olumsuz çok şey yaşadım ve 30 yıldan beri çocukluğumdan beri tatmadığım şeyleri, yaşamadığım şeyleri burada yaşadım. Hayatımda hiç tatile gitmemiştim burası bana tatil gibi geldi ama adı üstünde kamp, kampın ne olduğunu bilmiyordum bunu öğrendim.

Bilmediğim her şeyi bu 1 haftada burada öğrendim. Bedenimi, yeme içme düzenimi, iyi ki de geldim bana çok şey kattı. Unuttuğum her şeyi burada hatırladım. O kadar yoğun bir hayattan çıkıp gelmiştim, bir haftada kafam boşaldı. Bütün sıkıntılarımdan kurtuldum. Sporun benim vücuduma ne kadar faydalı olduğunu, yemek düzeninin ne kadar faydalı olduğunu öğrendim. Demek yiyip yiyip yatmakla olmuyormuş, bir yerden başlamak gerekiyormuş ben bunu öğrendim. Geldiğime hiç pişman değilim ve şu an hiç gitmek istemiyorum. Yusuf Hocam başta olmak üzere, Merve Hocam, Kadir Hocam ve bize gerçekten sunumlar yapan Gönül Ablam hepsine teşekkür ediyorum. İyi ki ben buradan geçtim, iyi ki ben burayı yaşadım, iyi ki buraya geldim hepsine minnettarım.

Eğer kendinizin farkına varmak istiyorsanız işte tam burası o adres, doğru yer. Buradaki arkadaşlarıma hep söylüyorum onlar çok şanslılar böyle bir yerde oldukları için, ben hayal bile edemezdim, yapamazdım ama çok büyük bir başlangıç oldu. Çoğu kaybettiğim şeyleri burada kazandım, teşekkür ederim.

Yorum Yazın