Abla Kardeş (-35 Kg)

60 Günde 35 kg Zayıflama Hikayesi

Büşra;

Yaşam Boyu Form Zayıflama kampına geldiğimde 88 kg.dım. Kendimi çok kötü hissediyordum, sürekli etrafımdaki insanların “düşmanlarım” diyeyim ben onlara sürekli böyle “Kanka senin yüzün güzel, kanka senin için güzel” diyorlardı ama tabi ki öyle olmuyor. İnsan kendini fiziken, ruhun güzel hissetmek istiyor. Buraya geldim çok eğlendim, eğlenerek zayıfladım resmen yani eğlenerek zayıfladık. Yiyerek, doyarak, aç kalmayarak. Sürekli hareket halindeydik, ortamımız çok güzeldi, hocalarımız aynı şekilde her zaman destek oldunuz.

– Kampta geçirdiğiniz süreçte memnun kaldınız mı, yeterli buldun mu?

Kesinlikle memnun kaldık, zaten memnun kalmasaydık ben 1 ay kardeşim de 2 ay kalmazdık, kalamazdık.

Ayşenur;

– Yazı burada geçirdin neredeyse. Başladığın dönemler çok zorlandın, şimdi de zorlanıyorsun ama 🙂

Yok ilk hafta ben zaten psikolojik olarak zorlandım, psikolojik olarak kötüydüm biraz o konuda zorlandım. Zaten yokuşlar benim kabusumdu ama mesela şimdi ilk başta çıkamadığım yokuşu şimdi ilk başta çıktım mesela geçen gün denediğim zaman, 3 gün önce hatta.

– Koşmak nasıl bir duygu?

Koşmak çok kötü 🙂

Büşra;

Koşabilmek mükemmel bir şey ya!

– Daha önce koşuyor muydunuz?

Hayır! Daha önce koşmayı hiç denemedim, çünkü koşamam diye düşündüm! Koştuğumda bir kere ayaklarım ağrıyordu, bütün vücudumun ağarlığı ayak bileklerime biniyordu, bileklerim çok ağrıyordu ama burada depar attığımı, koşarak parkuru bitirdiğimi biliyorum yani. 1 km boyunca koştuğumu biliyorum.

– Toplamda kaç kilo verdin?

Şu an 77 kg civarındayım. Yani 11 kg civarında kilo verdim.

– Ayşenur sen toplamda kaç kilo verdin?

24 kg verdim. Ben geçen gün şeyi fark ettim, merdivenleri çıkarken kuş gibi çıkıyorum sanki. Bu halimle bile, daha fazla var kilom ama bunu burda öğrendiğim için ne yapmam gerektiğini, nasıl beslenmem gerektiğini, spor düzenini falan döndüğüm zaman evimde de devam edeceğim.

– Peki buradaki sistem, sizi bundan sonraki süreçte tereddüte götürür mü? Acaba kilo alır mıyım, ne yesem gibi tereddütler yaşar mısınız?

Büşra;

Eğer buradaki sistemle devam edersek böyle bir tereddüt yaşayacağımızı zannetmiyorum, bu bizimle alakalı. Zaten burada öğrendik her şeyi, buradaki sistemle devam edersek kilo alacağımızı sanmıyorum, tam tersine veririz. Buradaki sistem çok iyi bir sistem.

Ayşenur;

Bizim gibi insanların genelde zorlanacağı taraf yemek olduğu için ve burada da öyle bir sorun olmadığı için.

– Kilo vermenin psikolojik olarak sizde etkisi ne oldu?

Büşra;

Bir kere çok rahatlıyorsun, zihnen rahatlıyorsun. Giydiğin yakışıyor, beğeniyorsun kendini, özgüvenli oluyorsun. Çok değişik ya, insan kendisini çok mutlu hissediyor, çok değerli hissediyorsun kendini.

Ayşenur;

Önceden sergileyemediğim hareketleri sergiliyorum. Şu halimle bile 🙂
Bacak bacak üstüne atamazken şu anda bunu yapabiliyorum. 🙂

Yorum Yazın