Elif Erdoğan (-19 Kg)

Hayatına Yön Veren Değişimi

Merhaba ben Elif Erdoğan, 18 yaşındayım ve burada toplam 2 ay geçirdim. Bu iki ayda 19 kg verdim. Buraya gelmeden önce bu kadar ümitli değildim açıkcası, çünkü daha önceki hayatımda hep çok kilolu bir insandım ve hiçbir zaman 4-5 kg’ın üstüne çıkamadım ve yaşımın hep çok çok üstünü gösteriyordum. Hareketlerim kısıtlıydı, nefes alış verişlerim kısıtlıydı, merdiven çıkamıyordum, zıplayamıyordum yani yaşıtlarım gibi değildim. Burada günde 2 defa antrenman 1 defa strech yaptığımız için bu bana acayip bir kondisyon kattı, performansımı yükseltti.

Burası hayal ettiğimden çok daha farklı, ben daha kasıntı bir yer bekliyordum. İnsanlar zayıflama kampı denildiği zaman daha zor bir yer bekliyor ama burada o kadar huzurluyum ki şu an gidiyorum diye üzülüyorum açıkcası. Çünkü çok alışıyorsunuz, buranın ortamına huzuruna, hocalarına, gerçekten bir aile gibi hissediyorsunuz. Hocalarımız zaten profesyonel hocalar, gerçekten her biri birbirinden iyiler. Burada sizin rahat etmeniz için ellerinden geleni yapıyorlar. Canınız sıkıldığında dışarı çıkıyorsunuz, yani ne isterseniz yapabiliyorsunuz ve çok eğlenceli aktiviteler yapıyoruz. Mesela dün wakeboard’a gittik, önceki gün paintball, raftinge gidiyoruz, Atv’ye gidiyoruz yani hiçbir şekilde sıkıcı bir durumumuz olmuyor.

Sporlarımız çok iyi, her sabah yürüyüşe çıkıyoruz, burada disiplinimi sağladım ben. Normalde 11-12 den önce uyanmayan ben burada 7’den 7:30’dan sonra uyanmamaya başladım. Hayatıma çok şey kattığını düşünüyorum. Tek kilo açısından değil, kilo açısından evet çok büyük bir rahatlama yaşadım. Hareketlerim rahatlaştı, giyiniş tarzım değişti. Eskiden mesela fotoğraflarda arka plana saklanmaktansa şu anda en önde durabiliyorum, çok güzel bir şey. Beğendiğim şeyleri gidip deneyebiliyorum, önünden geçip gitmiyorum “nasıl olsa bana olmaz, olsa da yakışmaz” demiyorum. Ondan sonra 3 beden inceldim, yani bu bambaşka bir duygu zaten. Yani her istediğini giyebilmek gibi güzel bir duygu yokmuş açıkcası.

Şimdi gidiyorum ama mesela burada 19 kg verdim daha da vermek istediğim var ve okulum olduğu için gidiyorum, en kısa zamanda geri gelmek istiyorum. Hatta okul demişken ben bu yıl üniversiteye başlıyorum, hani ne yazacağım konusunda tereddütteydim, bana diyetisyenliği falan önerdiklerinde bu halde kesinlikle gidemeyeceğimi söylüyordum. Burası bana o konuda da bir umut oldu, burada ben diyetisyenlik okumaya karar verdim ve Gaziantep’e dönüp diyetisyenlik yazdım ve diyetisyenliğe başlayacağım, ayın 25’inde okulum başlıyor, bugün de son günüm zaten. Yani hayatımda o kadar değişiklikler oldu ki ileride yapacağım mesleğime kadar burası yönlendirdi. Buranın bana olan katkılarını yani anlatamam bile, o kadar büyük ki. Ortam anlatılmaz bile, çok özleyeceğim, şimdiden özledim daha gitmeden. Gitmek istemiyorum, mecbur olmasam zaten gitmem yani, 1 yıl kalsam kalırım ben burada. Yapışsam mı koala gibi acaba ağaca, gitmek istemiyorum. Ve hani hayatı boyunca kilolu olan insanların çektiklerini çok iyi anlıyorum. Diyetisyen olmayı da bu yüzden seçtim, çünkü en iyi örneği olacağını düşünüyorum. Yani buradaki hocalarım sağ olsunlar beni bu konuda yüreklendirdiler, yoksa hayatta bu bölümü seçemezdim yani, o kadar güvenim yoktu ama şu anda kendime güvenim geldi. Artık bunu başarabileceğime inanıyorum. 19 kg verdim, devam etmek istiyorum ve bunu başaracağım. Ve son olarak hocalarıma her şey için çok teşekkür ediyorum.

Yorum Yazın