Mert Hande (-94 Kg)

O Gelinlik Giyildi!

18 yaşımda tüp mide ameliyatı oldum, kendimizi kontrol edemedik. Hayatımızda spora ara verelim deyince bir hafta daha, bir hafta daha diye diye insan kendini fark etmiyor çöküyorsun, bitiyorsun yani kişilik olarak, özgüven eksikliği olarak, çok zor zamanlardı. 114,2 kg ile girişim oldu buraya, tekrardan başladık düğün öncesi herşeye sıfırdan başlamak istedik, sıfırdan öğrenmek istedik.

114,2 kg ile girdim, zamanla fark etmedim küçüldüğümü. İlk başta makyaj yapmıyordum, kendime özen göstermiyordum sonra yavaş yavaş zayıflamaya başladım, kıyafetlerim değişti, gülümsemem değişti, mutlu olduğum şeyler değişti hayatım değişti kısacası. Yani o zaman ki hayatımla şimdi ki hayatım kesinlikle bir değil ve kesinlikle ve kesinlikle hayatım hep böyle olacak. Bir daha eski zamana, o hallerime kesinlikle geri adım atmak yok.

Şu anda 70 kiloyum, ne yazık ki 69 kilo olamadım ama buradan çıktığım hafta olucam, daha da iyi olacağım, daha da güzel olacağım, daha da ilerleyeceğim asla ve asla pes etmeyeceğim ve bırakmayacağım.

Spor konusunda kendimi övebilirim. Şu anda herhangi bir sporcuyla yarışabileceğimi düşünüyorum.

Ben kendimi burada asla bir zayıflama kampında hissetmedim. Burada mutlu oluyorsun, stresin paylaşılıyor, üzüntün paylaşılıyor, burada sporun ve zayıflamanın yanı sıra psikolojin de düzeliyor tamamen kafaya odaklı bir yer aslında. Açıkcası sadece zayıflamak için değil de gülüp eğlenmek için bile gelebilir insan buraya 15 günlüğüne 1 aylığına. Bence insana zayıflamaktan daha çok şey katıyor burası. İnsanı geliştiriyor, güzelleştiriyor, mutlu ediyor. Ben bir hafta önce aldığım 36 beden gömleğe bakıyorum üstüme oturan gömlek, şöyle çekiyorum bir haftada 36 beden bana bol geliyor.

Mert;
Burası zayıflama kampı değil, burası sağlıklı nasıl yaşanır bunu öğreten bir kamp. Burada kimseye gel seni zayıflatalım denmez, gel sana sağlıklı yaşamayı öğretelim derler. Ne yemen gerektiğini, ne içmen gerektiğini, sporu ne zaman nasıl yapman gerektiğini, özel günlerinde ne yapman gerektiğini, burada çok doğum günü geçirdik, yılbaşı geçirdik, Bayramlar geçirdik burada, nikah sürecimiz oldu, düğün sürecimiz oldu bunların hepsini burada yaşadık böyle zamanları en iyi şekilde nasıl geçirebileceğimizi öğrendik biz burada. Bunlar haricinde çok farklı şeyler de yaşadık, kendimizi gerektiği zaman cezalandırma, gerektiği zaman ödüllendirmeyi öğrendik, sporla yada sporsuz zamanlarda nasıl tüketim yapmamız gerektiğini öğrendik. Kısacası dediğim gibi burada hayatın boyunca nasıl yaşaman gerektiğini öğreniyorsun. Böylelikle ne olmuş oluyor, dışarı çıktığın zaman kendini tanıdığın için hayatını planlayabiliyorsun ve bunu çevrene de yansıtırsan biraz daha işin kolaylaşmış oluyor.

Burada şu anda yaklaşık 15 kişi falanız ve hepimiz çok ayrı yerlerden gelmişiz. Hallowen partisi yapıldı burada, makyajlar yapıldı danslar edildi, istenildiği zaman çıkıp dışarıda cafe keyfi yapılıyor, Atv turları oluyor. İnsanları birbirlerine kenetleyip zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Hande:
Çok pişmanlığım var kilo konusunda ama gerçekten hayatıma da çok şey kattığını düşünüyorum aynı zamanda. İleride bir çocuğum olursa Allah’ın izniyle, en azından yaşadığım bir şey olduğu için direk bir spor dalına yönlendireceğim. En azından artık biraz daha olsa kendimi düşünebiliyorum. Kendimi biraz daha ön plana koymaya başladım burda bunu öğrendim ve bu insanı mutlu ediyor. Bugün yürüyüşte kendi kendime plan yaparken buluyorum. Çıkmama az kaldı, sabah kalkarım yürüyüşümü yaparım gelirim diyorum, erken kalkmam lazım, akşama kadar bütün işlerimi halletmiş olurum akşama spor salonuna gider bi spor yaparım çıkarım, yani kendim için bunları yaparken, yanımda birisini hesaba katmıyorum “Ben” diyorum, o kalksın yada kalkamsın, “Ben yapacağım!”.

Ben her anlamda bize bir şey katan bütün hocalarıma, Yaşam Boyu Form ailesine çok çok teşekkür ediyorum. O kadar güzel zaman geçirdik ki. Başka bir yerde 8 ay böyle zaman geçirmek imkansız sanırım, düşününce insan imkan bulmuyor.

Yorum Yazın