Sibel Tiftik (-7 Kg)

Benim istediğim tarzda bir yaşam tarzı

Benim tamamen istediğim tarzda bir yaşam tarzı öyle söyleyeyim. Yani uyku düzeni olsun, beslenmem olsun, inanın bana hayata bakış açım dahi olsun burada değişti ve değimeye de devam ediyor. Buradan çıktıktan sonra da devam edecek. Ben burada başlangıcı aldım, mutlak surette devam edeceğim. Benim için, bedenim için, ruhum için çok faydalı bilgiler edindim, çok güzel arkadaşlıklar dostluklar edindim o kadar güzel anılar biriktirdim ki hep onu söylüyorum yaşam boyu form bana farklı bir bakış açısı kattı, düz baktığım bir hayata geniş bir bakış açısı ile bakmaya başladım.

Buraya gelmeden önce, gerçekten insanların dönüm noktaları oluyor. Bazen o kadar karanlığın içine giriyorsunuz ki kendi kendinize “Bu sabah olmayacak” diyorsunuz, işte öyle bir anda geldim aslında. Ben kendimi çok iyi ifade edebilen bir insanım ama istediğim sürece, istemediğim zaman kendimi anlatamam ama burada Sibel’in pes etmemesini öğrendim. Mücadeleci ruhumu, sınırlarımı tanıdım. İnanın bana ben kendimi tam anlamıyla tanımıyormuşum! Neler yapabiliyorum yada neler yapamıyorum onları öğrendim. Artık Sibel daha güçlü, mental olarak da, bedenen de, ruhen de, zihnen de. İnsan istediğini, istediği hareketleri özgürce yapabiliyorsa, o istediğim ağırlığı taşıyabiliyorsam.

Ben yalnız yaşayan bir insanım, genel olarak her işimi kendim yapan bir insanım. O ağırlığı kendim kaldırıp istediğim yere koyabilmek, gücümün yettiğini hissedebilmek bile o kadar güzel ki. Önceki Sibel buydu karamsardı, pesimistti, çok fazla geniş bakamıyordu, kendine çok kızıyordu. Şimdiki Sibel pozitif, çok şükreden bir insan oldum geldiğimdem beri, çok çok çok şükreden bir insan oldum. Artık daha olumlu ve daha ne istediğimi daha net görebiliyorum ve artık mükemmeliyetçi değilim açık söyleyeyim. Eskiden çok mükemmeliyetçiydim, her şey muntazam olmalıydı artık öyle değil. Ben insanım ya, ben insan olduğum için benim de eksik yönlerim varmış diyorum ki olacak, o yüzden Sibel artık mükemmeliyetçi değil. Sibel artık daha olumlu, daha pozitif, daha gerçekçi daha net görebilen bir insan, mutlu bir insan açıkcası.

Şöyle söyleyeyim inanın bana; İlk geldiğim zaman da aynı enerjiyi aldım bir aile ortamı gibiyiz. Ben kesinlikle çalışanı demek istemiyorum, burada bir Gönül ablamız var, gerçekten hepimizin gönlünün sultanı. Temizlik konusunda olsun, yemek konusunda olsun, hijyen konusunda olsun zaten eksiksiz bir çalışma tarzı var ama her insanın farklıdır mesela, herkes bir şeyi beğenmeyebilir ama özellikle makul olduğu sürece fikirlerimizi söylüyoruz o da gayet açık ve net bir şekilde olur yada olmaz diye bize net bir şekilde cevap veriyor. Aile ortamı, temizliğinden çok memnun kaldım, yemeklerinden çok memnun kaldım evde beslendiğim gibi beslendim diyet falan yok tamamen evde beslendiğim gibi sadece her zaman olacağı gibi ölçülü, porsiyon kontrolü bu zaman “Denge!”. O yüzden her şey gayet muntazamdı benim için, çok da sevdim ailem gibi bundan sonra da ailem gibi olacak.

Açıkcası hocalarımı övücem, gerçekten öveceğim. Benim için 4 tane kulvar var, birisi beden, biri beyin, biri ruh ve diğeri de hayatın içindekiler. Benim için beden Yusuf Hoca, beynim Serkan Hocam, ruhum Merve Hocam. Yusuf hocam bedenimi dolduruyor tamamen. Spor konusunda gerçekten çok bilgili, çok donanımlı bir insan. Ben kendisinden çok çok çok şey öğrendim, hem spor konusunda hem de hayatın içinden çok şey öğrendim. Serkan Hocam çok sakin, beynimizle ruhumuzu pekiştiren bir insan, bana sakinlik veriyor. Sosyolog zaten kendisi, insan psikolojisinden çok iyi anlayan birisi mesleği icabıyla da. Merve Hocam zaten harika bir insan sporundan bahsetmeme bile gerek yok, bir çok dalda uzman. Hareketleriyle, yaptığı aerobikleriyle, zumbamızla yürüyüşlerimizle. Zaten gelirseniz buraya bana hak vereceksiniz. Diğer hocalarımız Bağış Hoca olsun, Emre Hoca olsun onları da çok sevdim. Diğer hocalarım kadar onlarla çok vakit geçiremedik ama onlar da kendi dallarında profesyoneller.

Ben son olarak şöyle söylemek istiyorum; Tüm hocalarıma tek tek tek çok teşekkür ediyorum beni ailenize kabul ettiğiniz için, bana bu samimiyeti gösterdiğiniz için ki benim için samimiyet çok önemlidir güveni sağladığınız için ve ben buradan çıktıktan sonra da hepinizle görüşmeye devam edeceğim, sizi çok seviyorum, her şey için çok teşekkür ediyorum, hepinizi öpüyorum.

Yorum Yazın