Sultan Yuvanç (-16 Kg)

Hayatımda fedakarlık yapmam gerekiyor

Doktor muayenesine gittim tüp mide ameliyatı olmak istiyordum, doktor sırasında beklerken Yaşam Boyu Form Kampı instagram sayfama düştü, karşıma çıkan bence en büyük şanstı. Direkten döndüm, bilmiyorum belki annemin duaları kabul oldu, onun sayesinde belki buraya geldim.

Arayıp telefonla konuştum, nasıl oldu bilmiyorum ama ikna oldum sonra direk gelmeye karar verdim. Okulum devam ediyordu o zaman, yerimi ayırttırdım ve okul kapanır kapanmaz geldim.

Buradaki hocalarımızın hepsine çok teşekkür ediyorum, hepsi gerçekten çok ilgili. Burada yeme düzenimizin, beslenme alışkanlıklarımızın hepsinin nasıl olması gerektiğini yada bugüne kadar bir çok diyet denedik, bir çok spor yaptık aslında biliyor gibi geldim ama hiçbir şey bilmediğimi gördüm. Her şeye burada sıfırdan başladım.

Asıl olan şey gözümüzün aç olduğu gerçeği. Aslında her şey yeterli ama bizde bir doyumsuzluk var, göz açlığı var. İnşallah bundan sonra bu şekilde devam etmeyecek. Her stresli olduğumda kendimi yemeğe vuran bir insandım, burada stresle bile nasıl baş etmem gerektiğini, o psikolojiyi nasıl yenmem gerektiğini, duygusal açlık ve fiziksel açlığın var olduğunu burada öğrendim. İki hissi de iyi dinleyip ayırabilmek gerekiyormuş. Burdan çıktıktan sonra nerede, neyi, nasıl yapacağımı biliyorum. Burada herkes bir aile gibi çok güzel. Yeri geldi büyüklerimizden bir abi gibi, abla gibi küçüklerimizden bir kardeş gibi iç içe yaşamayı öğrendik. Herkesin amacı belli burada, bir amaç doğrultusunda buradayız o yüzden normalden daha fazla burada birbirimize kenetlendik. Buradaki arkadaşlıklar daha sıcak daha samimi. İnsanların beş altı ayda paylaşabileceği şeyleri biz burada çok daha kısa zaman içinde paylaşıyoruz. Sıkıldım diye bir şey yok, hem özgürüz hem de her şeyi bir arada beslenmeyi, sporu her şeyi bir arada yapabiliyoruz.

Herkes bir şeyleri arkada bırakıp geliyor, hiçbir zaman kendimizi yalnız hissetmiyoruz. Hani bir köşeye çekileyim ağlayayım desen buna bile izin vermiyorlar yani. Bu iletişimimiz hiçbir zaman kopmayacak.

Hayatımda bazı şeyler için gerçekten fedakarlık yapmam gerekiyor. Neyden mutlu oluyorsun, anlık mutluluk mu yoksa devamlı mutluluk mu? Gerçekten devamlı mutluluğun olması için bazı şeylerden feragat etmek gerekiyor yada belirli ölçüde sınırımı haddimi bilerek yemem gerekiyor. İnsan anlık mutluluğu hissediyor evet ama daha sonrasında KENDİNE KÜSÜYOR! AYNALARA KÜSÜYOR! Ben artık aynalara küsmek istemiyorum. Rahatça özgürce fotoğraf çektirmek istiyorum.

Gelmeden önce ben de korkuyordum, benim de tereddütlerim vardı ama buraya gelip, buradaki ortamı görüp ve sizleri tanıdıktan sonra bu gerçekten yok oldu. Diyorum ya burada gerçekten bir aile gibi olduk ve tekrar tekrar dönüp gelmek isteyeceğimiz bir yer. O yüzden korku ve tereddütün gerçekten yok olduğu bir yer burası.

Bende polikistik over, insülin direnci, tiroid sorunlarım olmasına rağmen 2 ayda 16 kg verdim. Bu bence defalarca denediğim diyetlerden, aşılardan hiçbirinden görmediğim sonucu burada gördüm. Maddi ve manevi olarak insanların bir şeylerden fedakarlık ederek buraya gelmeleri gerekiyor. Geldiklerinden ne olursa olsun buradan bir sonuç alarak çıkacaklarını söyleyebilirim.

Burası Yaşam Boyu Form Kampı, hiçbir yemekten kısılmadı, hiçbir meyveden. Yiyorduk ama sadece ölçüsünü, miktarını bilerek yiyorduk. Her şeyden yoksun bırakılan, ilaçlar vs gibi şeyler yok. Günlük hayatta tükettiğimiz şeylerin miktarını ihtiyaca göre belirleyerek nasıl yaşayacağımızı öğreniyoruz.

Hepinizi çok seviyorum, burayı gerçekten özleyeceğim. İnşallah tekrar gelmek kısmet olur, kısa bir ara olur bu. Her özlediğimde arkamda bir Yaşam Boyu Form Kampının olduğunu, burada da bir ailem olduğunu biliyorum, burası artık ikinci evim oldu.

Comment 1

  1. ADEM
    6 Aralık 2019

    Zayıflamak istiyorum

Yorum Yazın