Vedat Kilek (-50 Kg)

50 kg verdim burada

3 yaşından beri kiloluyum. Babam otel işletmeciliği yaptığından ve otel mutfağında büyüdüğüm için yeme olacağım çok fazlaydı. 6 yaşında kolum kırıldı ve bir ameliyat geçirdim bu ameliyatla birlikte kilom daha da artmaya başladı. Spor salonlarına gittim ama hep erteledim, aksatmaya başladım.

Ergenlik dönemine geldiğimde yeme içmem aynı şekilde devam ediyordu ve bu dönemde psikolojim daha da bozulmaya başlamıştı kilo kaynaklı olarak. Beni motive eden bir unsur yoktu, bir hedefim yoktu ve bu yüzden yaptığım her şeyi yarıda bırakıyor ve tekrar yemeğe odaklanıyordum, çünkü yemeği seviyordum! Keşke o zamanlar farkına varsaydım bir şeylerin de bu noktaya gelmeseydim. 164 kg ya çıktım en sonunda.

Spor salonuna gittim, kendi çabamla 1,5 ayda 15 kg verdim ama vücut kendisini kilitledi ve kilitleyince ben bu kiloyu veremiyorum diye sporu bıraktım. Bıraktıktan sonra verdiğim 15 kg’yu 30 kg olarak geri aldım. Artık psikolojim iyice bozulmuştu, dışarıya, insanların içine çıkamıyordum, ne giysem olmuyordu. İnsanlar öyle bakmasalar bile kötü gözle bakıyorlarmış gibi geliyordu.

– Evet Vedat, iki ay geçti 30 kilo verdin nasıl hissediyorsun kendini?

Mükemmel hissediyorum.

Tamamen dengeli bir hayatla, katkı maddesi olmadan, hiçbir müdahale olmadan, tamamen tencere yemekleriyle bu işi başarıyorsun, nasıl başarıyorsun?

Biraz azim, biraz sizin desteğiniz, daha sonra beyinde bitirmek önemli. Bence beyinde bittiği zaman her şey olur, oluyor yani. Hedefi olması lazım insanın, hedefi olunca insanın her şey oluyor. Psikolojik olarak da buraya gelmeden önce çökmüş durumdaydım. Buraya geldikten sonra hem kilo verdim hem psikolojim düzeldi.

Bir mide ameliyatı süreci oldu. Direkten döndün diyebiliriz, bunu biraz anlatır mısın?

Doktora gittim buraya gelmeden bir hafta önce. Artık son çare olarak düşünüyordum ameliyatı. İçeri girdim anlattım, artık psikolojim de bozuldu, kiloyu da vermem lazım son çare olarak size geldim dedim. Doktorum bana; “Ben ameliyat ederim ama ilerleyen süreçte kemik erimesinden saç dökülmesine kadar bütün sıkıntıları yaşarsın. Ben paramı alırım, ameliyatımı yaparım ama senin yaşın genç olduğu için, metabolizman hızlı çalıştığı için verme şansın zaten yüksek” dedi. Beni geri çevirdi yani, iyi ki de geri çevirmiş yani. Sonra işte burayı buldum, Serkan abiyle görüştüm daha sonra sizleri tanıdım buraya geldim, şimdi de iyi ki gelmişim diyorum yani.

4 ayı geride bıraktık ve 50 kg verdim burada. 163 kg ile geldim, 113 kg ile çıkıyorum buradan, iyiki de gelmişim diyorum. Ne yapmam, nasıl yapmam gerektiğini biliyorum. Bir başlangıç yaptım burada, sonrasında hedeflerim daha da gelişecek. Hayallerinizi ertelemeyin, hayat kısa. Gelin buraya hayatınızı planlayın, mükemmel bir yer, mükemmel bir aile ortamı var.

Buradaki herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepsi mükemmel insanlar, çok çok teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum.

Hedef 2019 da?

Fit bir Vedat. Piyanosuyla birlikte bize şarkılar söyleyecek 🙂

Şimdi öz güvenim yerine geldi, en güzeli oldu ve olacak da inşallah.

Yorum Yazın